Wykorzystaj czas na życie

Trwają przygotowania do nowej kampanii „Wykorzystaj czas na życie” , będzie to inicjatywa skierowana do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, której najważniejszym celem jest edukacja zarówno pacjentek, jak i całego społeczeństwa na temat tego nowotworu oraz próba zmiany jego postrzegania.

Choć o raku piersi mówi się bardzo dużo, to zaawansowana postać tego nowotworu i jego nawrót wciąż stanowią temat tabu. Kobiety z zaawansowanym rakiem piersi spychane są na margines społeczny, jako te, którym nie da się już pomóc. Chcemy pokazać pacjentkom, że zawsze trzeba mieć nadzieję i jak najlepiej starać się wykorzystać czas, bez względu na to, jak wiele go pozostało. Chcemy pokazać społeczeństwu, że warto walczyć o każdy dzień i w pełni wykorzystywać życie. Poza tym, że kobiety te są pacjentkami onkologicznymi, w dalszym ciągu mogą być dobrymi pracownikami, wspaniałymi matkami, żonami i przyjaciółkami. I powinny mieć możliwość korzystania ze wszystkiego co przynosi im życie, spełniać marzenia i czerpać z życia.

Kampania otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Partnerami kampanii są: Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Program Edukacji Onkologicznej, Fundacja „Tam i z powrotem”, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, Fundacja „Rak’n’Roll”, Fundacja Onkologiczna „Alivia”, Fundacja Onkocafe oraz Fundacja OmeaLife.

Kampania realizowana przy wsparciu finansowym Pfizer Polska Sp. z o.o.