Fundacja Żyjmy Zdrowo i Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna zapraszają na II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się pod hasłem Przyszłość – Zdrowie – Inwestycja.
Demografia nie pozostawia złudzeń. Jako naród wymieramy. Dzieci i młodzież to nasi najcenniejsi obywatele, a ich zdrowie to kapitał i zasób na przyszłość. Dlatego tę część społeczeństwa powinniśmy otoczyć szczególną troską.
Zdrowie dzieci i młodzieży to nasza wspólna odpowiedzialność, gdzie rodzina pełni kluczową rolę w kształtowaniu nawyków zdrowotnych, a na szkole spoczywa obowiązek edukacji zdrowotnej.
Zdrowie społeczne to także zdrowie jednostkowe i musimy zrobić wszystko, żeby także młodzi ludzie czuli się odpowiedzialni za siebie. Dobrze już było – mówią eksperci i prognozują, że obecne pokolenie będzie żyło krócej i gorzej niż ich rodzice.
W tym roku skupimy się na dyskusji nad potrzebą nowych strategii, analizując wyzwania związane z chorobami przewlekłymi, chorobami rzadkimi, znaczeniem diety, aktywności fizycznej, profilaktyki oraz zdrowiem psychicznym.
– Słowo profilaktyka od lat odmieniane jest przez wszystkie przypadki. I nic się nie zmienia. Czy lekcje o zdrowiu w szkołach mogą przełamać ten narodowy impas? Nie zapominamy o dzieciach z chorobami przewlekłymi. Najczęściej to rodzina jest cichym bohaterem i w wielu obszarach potrzebuje wsparcia. Nie można mówić o zdrowiu dzieci i młodzieży, nie biorąc pod lupę zdrowia psychicznego. Zapraszam do dyskusji podczas II Kongresu Zdrowia Dzieci i Młodzieży – mówi Iwona Schymalla, pomysłodawczyni Kongresu i prezes Fundacji Żyjmy Zdrowia.
Jaka powinna być strategia na #młodązdrowąpolskę? Warto być częścią tych dyskusji. I obrać kurs na #zdrowąprzyszłość.
Więcej: https://kzdim.pl/